kytame header default gaas 2 1130x300

Eesti keeles rus eng

Energiamessi toimumise aeg ja koht

28.09.2019, Rakvere keskväljak, kell 11-17, sissepääs tasuta

Esimene energiamess läks korda

kokkuvõtte_lead_foto.jpg

Suur pildigaerii (fotod: Ants Liigus, Reet Sink / Eesti Messid)

Energiamess tervitas Pärnus sügist energiatarkuse jagamisega. Kui muidu nimetatakse tarkusepäevaks 1. septembrit, siis tänavu andis Pärnus aset leidnud esimene Energiamess - Kütame! 24. septembril märguande, et  uus sügis on vaatamata päikeselistele ja kuivadele ilmadele siiski kätte jõudnud ning igati tark tegu on hakata lähemalt mõtlema kütmise, oma energiatarbimise ja sellega seoses ka säästmise peale. Sissepääs energiaharidust jagavale messile oli kõikidele külastajatele tasuta.

Lahendused kütteprobleemile

Paljud messi ligi 1500 külastajast tulidki teadlikult kohale juba kindla ja selge huviga lahendada oma kütteprobleem või leida olemasolevale parem ja kaasaegsem lahendus. Huvilised said Energiamessil tutvuda kõikvõimalike küttelahendustega, mida Eestis hetkel kasutatakse. Esindatud olid nii traditsioonilised kaminad, keskküttekatlad, ahjud kui ka moodsamad lahendused soojuspumpade, päikeseelektri- ja gaasilahenduste ning elektrimüüjate pakkumiste näol. Lisaks sellele olid esindatud mitmed kütmisega tihedalt seotud valdkonnad nagu kütteohutus ja ventilatsioon.

Messilt ei puudunud ka ajast-aega vankumatuna püsiva elukutse esindajad ehk korstnapühkijad, kes igal soovijal lahkesti ka nööpi keerutada lasid. Õnneks jäid kõik nööbid ilusti kuue külge püsima.

Uudsed lahendused ja põnevad pakkumised

Huvitavamatest lahendustest jäi messil silma päikeseelektrit tootvad autovarjualaused, gaasist elektri tootmise võimalused, dušivee soojustagatussüsteem ja lõhnatud ning müravabad diiselsoojuskiirgurid. Kõike nähtut ja kuuldut kahjuks edasi anda ei saagi, kuid üks on selge- kütmisest ja sellega seonduvatest teemadest said teadlikumaks kõik soovijad.

Suurejoonelisemastest messipakkumistest saab välja tuua  tasuta õhupuhastaja Sigma Systemsiga ostukokkuleppe sõlminud klientidele ja nädalavahetuseks gaasiauto Škoda Octavia kasutusõigus Eesti Gaasiga elektrilepingu sõlmijatele. Toimusid ka mitmed uhkete auhindadega loosimängud, kus oli võimalik võita näiteks tonn briketti Briketipoistelt ja kaasaskantav Maikta raadio Elektrumilt.   

Vajalikud teadmised Energiakoolist

Eksponente oli esimesel Energiamessil kolmkümmend ning lisaks nende telkides toimuvale viidi Energialaval päeva jooksul läbi ka kuus Energiakooli õpetliku sisuga lavaepisoodi. Erilist huvi tunti Päästeameti poolt väga põnevalt esitatud tuleohtutusteemaatilise lavashow “Miks on pildil valesti” vastu, niisamuti Eesti Gaasi teadusteatri vastu gaasi kasutusvaldkondade kohta. Lisaks neile selgitati Energiakooli publikule ka ventilatsiooni vajalikkust, õiget ahjuehitust, päikesest elektri tootmist ja kaugkütte eeliseid.

Kultuurienergia

Messipäevale andis energiavõimlemisega hoogsa alguse energiast pakatav aeroobikatreener Marge Rull, päeva jooksul kaks kontserti andnud armastatud muusik Henry Laks kindlustas messi külastajatele aga suurepärase kultuurilise energialaksu.

Südapäeval edastas messil osalejatele ja külastajatele oma energiatervituse Pärnu linna poolt linnapea Romet Kosenkranius.

Messil osalenute jaoks lõppes päev messiklubis Strand hotellis koos uhke õhtusöögi ja Laine Mägi kabareetrupp Lancy pilkuköitva programmiga.

Muljed messil osalenutelt

“Ühest Pärnu messipäevast oli rohkem kasu kui mõnest suurest kolmepäevasest messist” -  Andrus Aarna, SVT Balti.

“Oleme investeeringuga sellele messile täiesti rahul” - Hannes Puu, Kaminakeskus.

“Kolmekesi jõudsime huvilisi ära teenindada, kahekesi oleksime jänni jäänud. Meie oleme väga rahul!” -  Rivo Aunpu, Briketipoisid.

"Jäime messiga rahule. Turunduse poole pealt olid korraldaja tehtud tegevused hoops individuaalsemad kui seni tavamessidel, ka tehtud reklaampaani oli hea. Saime palju mõtteid edasisteks messideks." - Kristjan Karming, SigmaSystems OÜ.

Tänusõnad

Eesti Messid tänab toetajaid ja korralduspartnereid: messi esitleja Eesti Gaas, suurtoetaja Fortum, partnerid Pärnu linn, Eesti Omanike Keskliit, Eesti Korteriühistute Liit, Lux Express, Pärnu Keskus, Port Artur, USS Security, Strand Spa& Conference Hotel, LedRent, UC Rent, Tiki Treiler, EVG Print ja Sangar.


Loe ja vaata lisaks:

Energiamess - Kütame! telesaate esmaesitlus on Kanal2 eetris 30. oktoobril kell 8.30. Saatejuht on Kairit Tuhkanen. Avaldame telesaate järelvaatamiseks ka messi kodulehel.

Eesti rahva energiakooli lavaprogrammi esinejate esitlusmaterjale saab vaadata kodulehel www.energiamess.ee 

Energiamess 2016 koostöös Äripäevaga ilmunud ajaleht (PDF). 

Eesti rahva energiaõpik 2016 (PDF). 

Energiamess 2016 pildigalerii (fotod: Ants Liigus, Reet Sink / Eesti Messid)

Offcanvas

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit, sed do eiusmod tempor incididunt ut labore et dolore magna aliqua.