Energiamess

Eesti keeles rus eng

Energiamessi toimumise aeg ja koht

28.09.2019, Rakvere keskväljak, kell 11-17, sissepääs tasuta

Eestis loodi maailma esimene korstnadroon

Fotol: Pidulik hetk - korstnadroonor Aleksander Tõmme lähetab maailma esimese korstnadrooni tööle.

01.04.2017, Energiamessi pressiteade

Täna sõlmiti leping maailma esimese korstnadrooni seeriatootmiseks põhjamaade suurima start-upide rahastajaga Nordic Startup Corporation. Drooni avalik esitlus toimub 30. septembril Tallinna Energiapäeval Energiamess- Kütame!

"Tehnika areng on teinud inimestele palju head, aga lõõripuhastamise valdkonnas oli aeg seisma jäänud: pühkija ronis ikka korstna otsa, tegi ränka tööd ja küsis rasket raha. Sügisest poelettidele saabuv Active Cat nime kandev innovaatiline korstnapuhastusseade teeb selle töö suriseva kergusega ja ka korstnapühkijad saavad endale nüüd puhtama ameti leida", selgitas toote saamislugu OÜ Korstnadroon juhatuse liige Aleksander Tõmme ja lisas: "Korstnadroon on kauglaetava toiteallika ja kulumiskindlate harjastega, mis toimetab normaalses lõõris hinnanguliselt kuni 10 aastat. Drooni saab juhtida tasuta allalaetava äpiga ja vanemate Nokia mobiiltelefonide ussimängu rakendusega - see muudab korstnadrooninduse kättesaadavaks ka vaesemale ja vanemale põlvkonnale, kusjuures Lennuameti luba lõõris lendamiseks (droonilendurite keeles lõõritamiseks) vaja ei ole. Kui droon tuvastab korstnas prao või koguneb lõõri põhja palju tahma, siis saadab ta sõnumi koos fotoga olukorrast omaniku mobiilile. Oluline on meeles pidada, et ühes lõõris saab korraga tegutseda ainult üks droon."

Energiamessi peakorraldaja Reet Sink: "Hea uudis on ka see, et korstnadrooni omanikel ei ole enam vaja iga 5 aasta möödudes korstanapühkimise akti tegemiseks elus pühkijat kutsuda, sest droon omab Eesti Tuleohutusameti poolt väljastatud korstnapühkija kutsetunnistust. Ida-Harju Kutsehariduskeskus ja Töötakassa käivitavad alates 1. novembrist senistele korstnapühkijatele tasuta ümberõppeprgrammi "Puhas rõõm!"".

Müügiinfo: Korstnadroone saab osta alates 1. oktoobrist Korstnamaailma kauplustes üle kogu Eesti. Active Cat drooni toodetakse vastavalt Euroopa Liidus kehtivatele lõõristandarditele kolmes suuruses: S, L ja XL. Hinnad algavad alates 260€ (sisaldab käibemaksu). Energiamessil toimuval esmaesitlusel saab tootega tutvuda tasuta.

Lisainfo: Energiamessi pressiteenistus, info@energiamess.ee.

Offcanvas

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit, sed do eiusmod tempor incididunt ut labore et dolore magna aliqua.